2012. április 28., szombat

KARAKTERGYILKOSOK



Megtervezett láncreakció folyik. a karaktergyilkolás láncreakciója.

Tudást, alapos előkészítést igénylő munka. tények kellenek hozzá, megcáfolhatatlan tények. Múltban szerzett tudás és évekig tartó felkészülés. Talonba tett kártyalapok súlyának, értékének mérlegelése és kellő időben kijátszása.
Kell hozzá közeg. A gyilkossághoz tapsoló tömeg, morális igazolást biztosító alapigazság, pl. a Tízparancsolat, és kell az önzetlenség, az érdek nélküliség látszata.

A gyilkosnak fednie kell valós magát. Így, ismeretlenül az igazság felkent bajnoka maradhat, nagyon is céltudatos szándékai láthatatlanok, vagy épp a felszínre hozott tények mellett marginálisak.
Amíg nem derül ki kiléte, a szándék is titkolt, s a bűnöst büntetni vágyó közakarat tapsol.

Kezdődött a gyenge láncszemnél, a minden formációnál sikerrel bepróbálkozottnál, Kádár, Antall, Horn és Orbán Sittjénél.
Egy kiadós személyiségteszt azonnal kidobta volna alkalmatlanságát arra a pozícióra, amelyre jelölték, amelyhez bukásáig görcsösen ragaszkodott.
Aki sok úr szolgája, az sok segget kinyalt. Aki mindenkinek megfelelt, az mindenkinek hazudott. fajsúlytalan báb. Könnyű láncszem.
Megjósolható volt, hogy akadnak életében olyan foltok, amiről tudnak, tudhatnak mások, vele és politikai csapódásaival ellenérdekeltek, kivárásra játszók.
Akadt is. Hogy ki, az a tényfeltáró riportot gondosan végiggüriző, lelkiismeretes és szakmája etikájához hű újságíró jóvoltából ma is titok. Ő, az ismeretlen a forrás.

Sokcélú, gondos láncreakciót megtervező, vagy csupán megindító forrás.

Az alap-akció megtervezője, a titoktudó, naiv ember lehet, ha az információ elhintése előtt, tudva a szennyvíz-záró völgygát átszakításának várható hatását, nem lép még korai stádiumban, s nem gyűjt be információt új talonnak a hír, az alaphír megszellőztetése előtt.
Miért? Mert a támadás után a csata összes további mozzanata nagy pontossággal kiszámítható.
·        Sitt, a kókler, belátható időn belül bukik.
.
·        Számos-számtalan csapat indul a megszellőztetett szagon nyomot keresni mások, más politikai közszereplők előéletében a feltárt analógián
·        Célpont lesz minden karakter a közvilág piramisának csúcsain

Feltételezhetjük, hogy a Sitt-botrány kirobbantója, vagy akár a botrányt feltáró, annak részleteiben hangyaszorgalmú nyomozómunkát végző kis csapat mellett nem mozdult a párhuzamokra azonnal számos, jól pénzelt és idővel is jól ellátott csapat?
A vezér-jellemben egyszer megforgatott kés tökéletesen alkalmas lehet újbóli használatra, ha a gyanú, homály, vagy épp gondatlan feledés sikátort hoz létre egy újabb gyilkoláshoz.

Kik lehetnek a folytatás elsődleges célpontjai?
Vitathatatlanul a vezérek. Orbán és Gyurcsány.
Mi a támadási felület a Sitt-analógián? A szakdolgozatok. A szakdolgozatokon belül a plágium, a lopás.

Hogyan indult a továbblépés?
Prompt reakcióval a jobboldalon. Orbán szakdolgozata teljes terjedelemben megjelenik a neten, látható, olvasható, lábjegyzeteiben csócsálható. Véletlen?
Gyurcsány, szinte azonnal nyilatkozik, sokszor költözött, a szakdolgozatai hollétéről ma, annyi eltelt év után nincs biztos tudása. Rossz, de igaznak hihető reakció. Magam is diplomásként, két szakdolgozatot kellene felmutatnom, s bizony csak az egyiket láttam úgy két éve valamelyik bőröndöm mélyén, a padláson, a másikról, az elsőről, fogalmam sincs, merre lehet.
A nyilatkozatot késedelem nélkül követte a karaktergyilkosok következő, kiszámítható lépése. Gyurcsány szakdolgozata eltűnt! Nincs! Leselejtezték, erről jegyzőkönyv is létezik, csak a cím maradt fenn, meg a kapcsolódó dátumok. Hallgatás arról, vajon a többi, vele egyidőben készített munka szintén erre a sorsra jutott, vagy azok fellelhetők? Hallgatás évfolyamtársak visszaemlékezéseiről, mindenről, ami a dolgozattal kapcsolatos. Homály. A késnek kedvező sikátor homálya.

Pár hét csönd, s ahogy jön május elseje, forrósodik a levegő a nyomorgó országban, újabb bomba, vagy petárda robban-pukkan.
Gyurcsány sógorának szakdolgozatát, pontosabban annak címét fellelték. A cím megegyezik a négy évvel később beadott-védett Gyurcsány dolgozat címével!
Véletlen lenne, hogy sem a célszemély, sem a sógor dolgozatának szövegét senki nem mutatja be? A sógor is elhagyta valahol?
Vagy kivárásra játszanak valakik? Létezik valahol akár az egyik, akár mindkettő és egymás mellé tehető a két példány összehasonlításra?
Megválaszolatlan kérdések.

Emlékszem, egy nap az első Orbán az APEH vezetőjévé nevezett ki egy Simicska nevű személyt. Az illető egy szombat-vasárnap megszállta az intézményt szűk, de megbízhatóan saját csapattal és isten tudja, hogy és mi történt az alatt a két nap alatt az adatbázisokban.

Gyurcsány nehéz helyzetbe került.
A győztes kilábalásnak egyetlen esélye a megtalált két(!) dolgozat egymás mellé helyezése nyilvánosan.
Mellette, de ellene is szólhatnak a tények. Ellene játszhat az idő, a valóban elhagyott elveszett kis kötetnyi papír, és egy esetleges, meglévő eredetiket bújtató rossz szándék.
Mellette szólhat a tiszta lelkiismeret.
S ha az mellette szól, akkor ordítania kell! Ordítani, hogy gyilkos, karaktergyilkos járja a magyar közéletet!

Most csöndet érzek. A tanácstalanság, a tehetetlenség csöndjét.

Balog Gábor
-csataloo-
2012.04.29.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése